חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ליווי רגשי לאמהות – להתקרב לאמא שאת רוצה להיות

אם את בהריון או אחרי לידה, הפרטים על תהליך הליווי נמצאים כאן.

ליווי רגשי לאמהות הוא הזדמנות לעצור את האוטומט של היומיום כדי לברוא את מה שמבקש להתפתח, לגדול, להישמע, להתקרב, להשתנות. זאת האפשרות הרדיקלית לשים לב שבהורות יש גם אותך, האמא – שמתלבטת, מתאכזבת, מתעצבת, כועסת, מרגישה, ורוצה להרגיש טוב יותר עם עצמך ועם הילדים.

אני מאמינה שאפשר ליצור נינוחות בהורות וקשר קרוב עם הילדים, דרך מבט כנה על החוויה הרגשית האמהית, דרך תמיכה אמהית, ודרך למידת כלים שעוזרים להתמודד עם מחשבות ורגשות עוצמתיים שעולים.

גם כשאין אפשרות לתקן או לשנות את הילדים או את המציאות, כמעט תמיד יש אפשרות לפתח עמדה רגשית שעוזרת להתמודד עם התנהגויות של הילדים, דילמות או חוויות הוריות קשות, וכך להפוך את ההורות לנינוחה, נעימה ומשמעותית, יחד עם האתגרים.

לפסוע לעבר נינוחות, הנאה וקשר קרוב עם הילדים

אני מאמינה ורואה שאמהות שבוחרות לראות את עצמן בהורות כדרך חיים, מרגישות מסופקות יותר, שמחות יותר, ובעלות יכולת טובה יותר להתמודד את האתגרים ההוריים בצורה שמותאמת ואפשרית להן.

אני מאמינה ורואה שאמהות שבוחרות בעצמן כדרך חיים מצליחות ליצור קשר משמעותי וקרוב עם הילדים, ולעזור להן לראות את עצמם, להיות רגישות וקשובות אל הילדים, כי הן למדו כיצד להיות קשובות ורגישות לעצמן.

אני מאמינה ורואה שאמהות שבוחרות לטפח את הנתיב של הקשבה לעצמן, מצליחות לחמול על עצמן כשהן טועות, נכשלות, חוזרות לדפוסים ישנים, וזה גם מה שמסייע להן לראות את חוסר ההצלחות של הילדים עם חמלה והבנה.

אני מאמינה ורואה שאמהות שלומדות איך להקשיב לעצמן, יכולות להתפתח גם במרחבי חיים אחרים שיש בהם תקיעות, קונפליקטים ואתגרים, כי שפת ההקשבה, הקבלה והחמלה משמשת אותן והופכת להיות כלי מרכזי בחייהן.

איזה נושאים מתאימים לתהליך הליווי?

הנושאים שאפשר להגיע אליהם לתהליך הליווי הם מגוונים, הרי בהורות יש כל כך הרבה אתגרים.

הנה דוגמאות לחלק קטן מהנושאים שנשים מביאות לתהליך הליווי:
* אשמה.

* חרדות.

* בדידות.

* עומס בחיים.

* תשישות אמהית.

* כעסים והתקפי זעם.

* דכדוך ומצב רוח ירוד.

* שילוב בין עבודה ובית.

* חוסר חיבור לאחד הילדים.

* יחסים מורכבים עם אחד מהילדים.

*אתגרים מול המשפחה המורחבת.

* התלבטות אם להרחיב את המשפחה.

* הכנה רגשית לקראת הרחבת המשפחה.

*חוסר הבנה מצד בן הזוג כלפי העול ההורי.

ועוד.

האם אפשר לדבר גם על דברים נוספים שמטרידים, מלבד ההורות?

אפשר להביא לתהליך הליווי כל דילמה, קושי ואתגר שאת מתמודדת איתו. תהליך הליווי יכול להתחיל בהורות ולהמשיך למחוזות אחרים שמעסיקים אותך.

לאיזה אמהות תהליך הליווי מתאים במיוחד?

התהליך מתאים במיוחד לאמהות שרוצות ליצור שינוי בחייהן, שמבקשות להרגיש אחרת, שרוצות להיטיב עם עצמן ובשלות לתהליך משמעותי שיישפר את מערכת היחסים בינן לבין עצמן או בינן לבין הילדים.

תהליך הליווי מתאים במיוחד לאמהות שפתוחות לדרך של התבוננות ולמידה של עצמן, שיש להן רצון ויכולת העמקה, פתיחות, כנות, סקרנות ללמידה, ורצון להיטיב עם החיים שלהן.

איך ואיפה תהליך הליווי מתבצע?

תהליך הליווי מורכב ממפגשים שבועיים של שיחה (בת שעה), בכרכור או בזום.

תדירות המפגשים היא לרוב כאחת לשבוע.

מה ההבדל בין ליווי רגשי לטיפול?

ייתכן ולא תרגישי בהבדל, ותרגישי שאת נמצאת בטיפול, אך מטרת התהליך היא להפוך אותך למלווה שלך לעצמך, לאישה שתומכת בעצמה בדרך שהיא הולכת בה בהורות ובחיים, ולכן המילה 'ליווי' מדויקת יותר.

המילה 'ליווי' גם מחזיקה עבורי מערכת יחסים טיפולית ששואפת לשוויוניות ושלא שמה את ה'בעיה' (שיש "לטפל" בה) במרכז, אלא שמה במרכז את התהליך וההתפתחות בו.

מהי הגישה המרכזית שתתפתחי דרכה?

תהליך הליווי רגשי נשען בעיקר על גישת תרפיית קבלה ומחויבות (ACTׁׂׂ) , CBT תהליכי, שהיא גישה קוגניטיבית-התנהגותית, שנשענת על עקרונות של חמלה, התבוננות, פעולה למען מה שחשוב לכל אדם באופן אישי ופיתוח גמישות מחשבתית, במטרה ליצור חיים נינוחים יותר לצד אתגרי החיים.

בהכשרתי גם למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בלימודי מגדר, חמלה עצמית מבוססת מיינדפולנס, מיינדפולנס, התמקדות, BOT (תקשורת בשדה הלידה), הנחיית קבוצות לנשים אחרי לידה, ואני מתרגלת ולומדת בודהיזם.  

מהי העלות?

עלות מפגש של שעה היא 330 ₪,.
אפשר לשלם כל 2 מפגשים, בכל אמצעי התשלום המקובלים היום.

איך ליצור קשר?

את יכולה לסמס או לכתוב לי אודות הבעיה או הקושי שאת מתמודדת איתו /או השינוי שאת מבקשת לעצמך, ואני אחזיר לך תשובה בהקדם לתיאום שיחה טלפונית /מפגש ראשון / הפנייה לכתובת טיפולית מתאימה יותר.
052-2835020 medabrot.imahut@gmail.com

שלך, בהוקרה,

לימור לוי אוסמי.

× טיפול וליווי רגשי לאמהות