ליווי רגשי לאמהות – לתת לעצמך מקום בתוך כל האתגרים

היי נעים להכיר. אני לימור, איזה כיף לראות אותך כאן.

אחרי שנים של חקירה, גילוי וליווי של נשים סביב התקופה שאחרי הלידה, החלו אט אט להגיע נשים שרצו לפגוש את עצמן בהורות, וכך זה התחיל להתפתח. היום מגיעות נשים עם מגוון נושאים שחלקן מבקשות תהליך התפתחות בהורות, חלקן מבקשות עזרה בהתמודדות עם קונפליקט או אתגר ספציפי עם הילדים, ואחרות מבקשות אוזן קשבת ומרחב בו יוכלו להקשיב לעצמן ולקבל עיניים טובות.

אני רואה את הליווי הרגשי בהורות כהזדמנות לעצור את האוטומט ולתת מקום למה שמבקש לגדול או להישמע. זאת האפשרות הרדיקלית לשים לב שבהורות אין רק ילדים ומה שהם צריכים כדי לגדול, אלא גם יש אותנו כאמהות – שמרגישות, חוות, מתלבטות, מתאכזבות, מתעצבות, כועסות, ואת הרצון שלנו לגדול, ולהרגיש טוב בהורות.

אני רואה את ההורות כמערכת יחסים מתמשכת בינינו לבין הילדים שלנו, בינינו לבני זוגנו ובינינו לבין עצמנו. אני מאמינה שעבודה רגשית על המקומות שמפעילים, מטרידים או מאכזבים אותנו בהורות, יכולה לעזור בהתמודדות היומיומית מול הילדים, לאפשר התפתחות אישית גם בתחומים אחרים (כי ההורות מחייבת אותנו להתמודד עם דברים שבתחומים אחרים אנחנו מעדיפות להתעלם מהם), ולתרום ליצירת מערכת יחסים טובה ומתחשבת בין הורים ווילדים.

אני יודעת על עצמי ועל הנשים שאני מלווה כיצד אפשר לשנות, לשפר ולהיטיב עם מערכות היחסים מול הילדים ועם התמודדויות היומיום דרך מבט כנה על החוויה הרגשית שלנו כאמהות. אני יוצאת מנקודת הנחה שאין באפשרותנו לתקן או לשנות את האחר, אך כמעט תמיד יש באפשרותנו למצוא עמדה רגשית שתוכל לעזור לנו להתמודד עם התנהגויות, דילמות או חוויות רגשיות.

ליווי רגשי בהורות יכול להתאים לאמהות מתבוננות, מרגישות, שניסו להתמודד בדרכים שונות עם אתגרים מגוונים (רגשיים או התנהגותיים) בהורות, ורוצות לנסות משהו אחר. ליווי רגשי בהורות אינו עוסק בפתרונות קסם (אבל כן נותן מקום לרצון המובן הזה!), אלא בתהליך כנה של הזמנה לעצירה, התבוננות, ומציאת הדרך שתקל ותביא לשיפור למערכת היחסים בין אמהות לילדים.

תהליך ליווי רגשי נשען על גישות ACT (תרפיית קבלה ומחויבות), MSC (חמלה עצמית מבוססת מיינדפולנס) ו BOT (תקשורת בשדה הלידה)  תוך ערות לתפקידים חברתיים ומגדריים בהורות.

עלות מפגש של שעה היא 290 ₪. לפני כל תהליך אפשר לערוך שיחת היכרות ובירור צרכים, כדי להבין האם אני הכתובת המדויקת עבורכן (ואם לא, אפנה לגורם אחר שיכול להתאים). אפשר ליצור איתי קשר דרך הטלפון או המייל, לקביעת שיחת היכרות של 15-20 דק', בה תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות. השיחה ללא תשלום. 052-2835020 medabrot.imahut@gmail.com

× רוצה להתמודד אחרת עם האתגרים בהריון ואחרי הלידה?