פרחי באך בהריון
היריון

פרחי באך להריון

את בהריון. בתוכך מתרחש תהליך מופלא וקסום של בריאה.

אצל נשים רבות, העיסוק בהריון יסתכם בעיקר בבדיקות רפואיות שגרתיות, אבל ההריון הוא תהליך שמערב גם את נפשך ולא רק את גופך. את מזינה ומטפחת חיים חדשים, ובכל מקום את חושבת על זה, חולמת על העתיד, מדמיינת את התינוק שיהיה לך ואת החיים המשותפים שיהיו לכם.

אמנם ההריון תובע את הנדרש לו מהמשאבים הגופניים, אבל כדאי להתייחס גם לתחושות ולרגשות שנלווים לתהליך המיוחד הזה.

תמציות פרחי באך להריון מטפלות ברגשות השונים שאנו חווים באופן טבעי ובטוח. תמציות פרחי באך להריון יכולות לעזור מתחילת ההריון ולאפשר לך לשים את הפחדים והספקות בפרופורציה הנכונה כך שתוכלי לעבור תשעה חודשים של שמחה וסיפוק.

בסוף המאמר ישנו הסבר על תמציות פרחי באך  להריון שיכולות לעזור לך, בהתאם למצבך הרגשי.

קיבלת הבשורה: "את בהריון" !

גילוי העובדה שמתפתח בתוכך יצור חי, בין אם ההיריון מתוכנן או לא, לרוב יימלא אותך אושר והתרגשות. ככל הנראה לא תצטרכי אף תמצית בשלב זה כיוון שהתמציות מטפלות ברגשות הנחווים כשליליים, ואת לא יכולה להרגיש אושר גדול מזה.

רוממות הרוח יכולה להישכך מעט ברגע שהרעיון יתחיל לחלחל, על כל היבטיו. אז יעלו רגשות מעורבים – התרגשות ושמחה מאוד גדולה ומנגד חשש, ספק ופחדים. יתכן שאת מתחילה להטיל ספק ביכולת שלך להתמודד עם האחריות של הבאת בן אדם חדש לעולם.

בשליש הראשון רמות החרדה גבוהות מאוד בגלל חששות אלו וגם בגלל דאגות לשמירת ההריון.

בתקופה זו מצב הרוח עובר תנודות ושינויים קיצוניים. גל ההורמונים ששוטף את הגוף במהלך ההריון, ללא ספק אחראי למגוון רחב של עליות וירידות במצב הרוח. בנוסף לכך, ישנם רגשות נורמליים וטבעיים שאינם קשורים לכמות הפרוגסטרון שזורמת בדם – כלומר, מצב רוח מרומם או מדוכא בגלל שאת בהריון, ולא כתוצאה מההריון עצמו.

בחילות, הקאות, בכי ושינויים בתאבון

ההריון פוגש כל אישה במקום אחר בחיים וכל אחת חווה אותו בצורה שונה, אך עם זאת ישנן חוויות משותפות ותהליכים אוניברסליים דומים שמאפיינים נשים הרות.

תהליך עיקרי שמתרחש בהריון הוא התפתחות הזהות האימהית. תהליך זה מתרחש לכל אורך תקופת ההריון ומתעצם עם הלידה. כמו כן, בשליש זה האישה חווה תהליך של הסתגלות ופינוי מקום, ברמה הפיזית והרגשית.

בחילות, הקאות ושינויים בתאבון מופיעים ואלו ככל הנראה קשורים מבחינה רגשית להסתגלות למצב החדש. עם כל השינויים שמתחוללים בגוף, אין פלא שהעייפות היא גם סימפטום נפוץ.

במהלך ההריון כולו, סף הרגישות נמוך יותר והתייחסות לא פרופורציונלית לדברים גורמת להתפרצויות בכי תכופות יותר. הבכי יכול לעלות אם אישה כועסת, מאוכזבת, צפתה בסרט מרגש ואפילו בעקבות חיבוק של בן הזוג.

אם נרצה להתאים תמצית למצב של בכי נתייחס לגורמים העיקריים שלו – דאגת יתר לעובר או לאנשים אחרים, כעס על אנשים אחרים, תחושת אשמה עצמית או תחושת דיכאון ועצב בלתי מוסברת. חשוב לדעת שהבכי הוא נורמלי ואף חשוב כדי לפרוק את הרגשות ולעבור הלאה. אם הוא עולה, תנו לו להשתחרר ואל תעצרו אותו מחוסר נעימות.

יש ריבים, כעסים וויכוחים בזוגיות

גם בן הזוג יכול לעבור תקופה לא קלה בעקבות ההריון. אין ספק שהכנסת גורם נוסף למשוואה מהווה אתגר לקשר בין בני הזוג וריבים עלולים לצוץ בתקופה זו. הצרכים הרגשיים של האישה גדלים. השינויים במצב הרוח, הדימוי העצמי, שינויים בחשק המיני והסימפטומים הגופניים של האישה ישפיעו גם על בן הזוג.

האישה מצפה מבן זוגה שיבין, יתמוך ויתחשב בה. בן הזוג יכול לחוות קנאה על כך שתשומת הלב של האישה עברה להריון וכל השיחות הן בעיקר סביב נושא זה ואולי בתוך לבו הוא רוצה שהזוגיות שלהם תהיה שוב כפי שהיתה. במקרים אחרים, בן הזוג עלול לחוות תחושתבדידות והזנחה. נושא אחר הוא הנטל הכלכלי שמתווסף לחיי הזוג או המשפחה.

במצבים כגון אלו יכולים לעלות ויכוחים, ריבים, כעסים ותחושה של בדידות משני הצדדים. פרחי באך יוכלו לעזור גם לבן הזוג להתמודד עם הרגשות שהוא חווה, אך ישנם מקרים בהם עדיף לשקול טיפול פסיכולוגי זוגי.

תמציות של פרחי באך להריון שיוכלו לעזור לך להתמודד עם תחושות המגוונות שעולות 

* פחד: יש להבדיל בין שני סוגים של פחד.

כאשר את יודעת ממה את מפחדת – אם זה פחד מהלידה, פחד מכאב, פחד מהסתבכויות או פחד שהתפתחות העובר לא תקינה – התמצית שתתאים היא Mimulus.

כאשר הפחדים פחות ברורים, אם יש תחושה של חשש או פחד מהלא נודע – התמצית שתעזור לך היא Aspen.

* דיכאון: את יודעת שאת אמורה להיות שמחה אבל האנרגיות שלך נמוכות מאוד כך שאת לא מסוגלת להיות מאושרת. זה מרגיש כאילו ענן שחור נחת על חייך, אבל אין לך מושג למה ואין לך הכוחות להזיז אותו. Mustard זו התמצית לדיכאון בלתי מוסבר.

* עייפות גדולה ובלתי מוסברת – Olive

* תמיכה בתהליך של שינוי והסתגלות למצב: התמצית Walnut תעזור לך להסתגל לשינויים הפיזיים והרגשיים, לפנות מקום להריון ולהשאיר הרגלים ישנים מאחור.

* פחד מאיבוד שליטה: אם את מרגישה שכל השינויים המהירים גורמים לך לחוסר איזון ולאיבוד שליטה, התמצית Cherry Plum תסייע להשיב את השפיות.

* האשמה עצמית: אם את חושבת שפגעת בעוברך בצורה כלשהי ואת לא יכולה להשתחרר מהמחשבה, Pine תוכל לעזור.

* דאגת יתר לאחרים: אם את חשה פחדים שסובבים בעיקר סביב העובר ואת מאוד דואגת וחרדה לבריאות ובטיחות העובר, Red Chestnut זו התמצית שתעזור לך.

* שוק מהגילוי שאת בהריון – Star of Bethlehem.

* כעס ונקמה – Holly.

* אימה או פאניקה – Rock Rose.

* טינה או מרירות – Willow.

* גועל עצמי, שנאה עצמית, תחושת זוהמה, רצון להיפטר מ"הטפיל" שבתוכך,מבוכה מההריון, בושה מהמראה של גופך הגדל – Crab Apple.

* אכזבה עצמית – Rock Water.

* לתחושת ייאוש, תחושה שאת לכודה ואין לך לאן לברוח – Sweet Chestnut.

למאמר נרחב נוסף על השימושים של פרחי באך להריון ובלידה

איריס גומס, מטפלת בנשים – רפלקסולוגיה ופרחי באך בתל אביב,  054-4593434  www.irisgomes.com

** למאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה בהריון

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

מיליוני נשים עוברות בכל יום את תקופת ההיריון ואחרי לידה, אך אין אישה שלא מרגישה כיצד החיים שלה משתנים ללא היכר. בשינוי של ההורות יש משהו מבורך, שמתקרב לתחושת הנס או הבריאה, אך השינוי הזה מביא איתו גם אתגרים פיסיים ורגשיים, המפגישים עם תחושות לא צפויות או לא נעימות.

ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה הוא הדרך להכניס נשימה, הקלה, ביטחון בהורות, ולהפחית שיפוטיות, ביקורת, הלקאה עצמית ונוקשות. תהליך הליווי עוזר לנשים לפתח חמלה עצמית, יכולת קבלה של המציאות ומודעות למחשבות ודפוסים שלא בעדן. הוא מסייע לרכך ולהיטיב עם החוויה ההורית ולהכניס הקלה, חיבור ומשמעות.

רוצה לשמוע עוד על תהליך הליווי? כל הפרטים נמצאים כאן. 

אשמח ללוות אותך,

לימור, יוצרת האתר.

3 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

× איך אני יכולה לעזור לך?