מדבר לחכות לבדיקת הריון חיובית

טיפולי פוריות: איך לעבור את תקופת ההמתנה לבדיקת הריון חיובית

רק את יודעת מה זה אומר לחכות לבדיקת הריון חיובית. הזמן שלא עובר, הלחץ מתגבר, הראש שמייצר את אותה שאלה שוב ושוב: 'האם הפעם יהיה הריון?' את מנסה להסיח את הדעת, לחשוב בצורה חיובית, להירגע, אבל המחשבות ממשיכות להגיע והגוף חסר מנוחה. כל יום של הַמתנה לבדיקת הריון חיובית מרגיש כמו נצח. החוויה של הגוף מרגישה קופצנית, מתוחה, ונדמה כאילו כל החיים מתרכזים בציפייה לרגע אחד שיגיע ויכניס אוויר אל מה שמכווץ. 

זה לא פשוט להיות בתקופת הַמתנה. הגוף רגיל לעשות, לפעול, להיות אקטיבית כדי לקדם מטרות, והפעם זה לגמרי אחרת. לא לימדו אותנו איך להיות בתקופת הַמתנה. לא לימדו אותנו איך לרצות מעומק הלב, ובו זמנית לפרוש ידיים בהרפייה ולהבין שלא הכול תלוי בנו. מגיל קטן לימדו אותנו שאם אנחנו רוצות משהו, אז כדאי שנפעל למענו והרבה. הפעם זה לא עובד, וזה מצריך עמדה רגשית שונה, שרובנו לא מנוסות בה.

גלים, גלשן, המתנה לבדיקת הריון חיובית
יש דברים שאנחנו לא יכולות לשלוט בהן

החוויה של טיפולי הפוריות היא אישית וייחודית, אך גם משותפת למיליוני נשים בעולם

את לא לבד. ברגע זה ממש, ברחבי העולם יש מיליוני נשים שממתינות לבדיקת הריון חיובית, מחכות שיגידו להן" 'מזל טוב, את הולכת להיות אמא', מחכות להגשים את מה שחיכו לו שנים. ברגע זה ממש, יש נשים נוספות בעולם שמחכות לצלצול הטלפון מהמרפאה, מסתובבות בבית בחוסר שקט, מחפשות מידע לגבי סימנים להריון, מאמצות את כל התפילות שהן מכירות, ומקוות שהפעם זו הפעם. הפעם זה יקרה וכל התקופה הזאת תהיה מאחוריהן.

החוויה שלך היא אישית וייחודית. הסיפור האישי והמשפחתי שלך מיוחד רק לך, אך יחד איתך יש מיליוני נשים עם סיפורי חיים מיוחדים, שמחכות להיות אמא. גם הן חשבו שייכנסו להריון יותר בקלות, גם הן מתלבטות אם לשתף את המשפחה בניסיונות להרות, גם הן בוכות אחרי בדיקת הריון שלילית שמגיעה, גם הן מתקשות עם השינוי של הגוף וחוסר היציבות הרגשית.

את לא לבד. את מוקפת ברשת של נשים, ויחד אתן כוח. גם אם את לא מכירה עוד אישה או חברה שמתמודדת עם טיפולי פוריות ומחכות לבדיקת הריון חיובית, תדעי שיש המון נשים שעוברות אתגרים דומים ממש ברגע זה. לפעמים הכניסה להריון מתעכבת ואורכת יותר זמן ממה שרצינו או תכננו. את לא היחידה שזה קורה לה.

צמידים יחד נשים טיפולי פוריות המתנה לבדיקת הריון חיובית
יחד זה מרגיש צבעוני יותר

בדיקת הריון חיובית: לא הכול תלוי בנו

לימדו אותנו שהכול תלוי בנו, שתוצאות המציאות קשורות בחשיבה שלנו, בהתנהגות שלנו, בבחירות שלנו. חיים שלמים אנחנו דוחפות את עצמנו קדימה ומציבות מטרות, מתכננות, מתייעלות, ובטוחות שכל תוצאה שהשגנו קשורה למידת ההשקעה שהשקענו בה. ואז מגיע המסע להורות, ומלמד אותנו שזה לא בדיוק ככה. לא תמיד.

למרות שתכננו מתי יהיה הזמן הנכון עבורנו להיכנס להריון והצבנו מטרות הגיוניות, ההיריון בדרך כלל מגיע בקצב משלו. כך יוצא, שדרך מסע ההורות אנחנו נכנסות לאזור חיים לא מוכר, בו אנחנו לא בשליטה, לא קובעות, לא מובילות, מה שמפגיש עם התמודדויות שלא הכרנו. 

מסע ההורות הוא לעולם מסע שרב בו הנסתר על הגלוי. הוא מלא בגילויים, התפתחויות אישיות, כאבים רגשיים ועונג עצום. חלק מהנשים נתקלות בקשיים בתחילת המסע, וחלקן מתמודדות איתם בשלב מאוחר יותר, אך כמו כל מסע חיים משמעותי ובעל ערך, הוא אינו עובר ללא מהמורות או משברים. 

אנחנו לא בוחרות את המשברים בחיים, לא מקוות להם או רוצות אותם, אבל הם מגיעים ומאלצים אותנו להתמודד. כניסה להיריון הוא תהליך שיש בו מורכבות והוא מגיע בזמן ובקצב שלו. כן, זה מעורר הרבה כאב ועצב שיש להם מקום להיות.

פרח צבעוני המתנה לבדיקת הריון חיובית
התבוננות חדשה על הקיים

תקופת ההמתנה לבדיקת הריון חיובית יכולה להיות הזמנה אלייך פנימה

את האכזבה והעצב על הריון שלא נקלט אי אפשר לקחת. אלו רגשות טבעיים ולנסות להילחם בהם רק גורם תסכול על חוסר ההצלחה לשנותם. גם את הכמיהה והרצון להיות אמא לא ניתן לשנות, היא מובנת וטבעית ויש בה כוח חיים בריא שרוצה בטובתכן. לכן, השאלה הטבעית שעולה היא: "אם אני לא יכולה לשנות את הרגשות הקשים שעולים בי, איך אני יכולה לעבור את התקופה בטוב?"  

אין תשובה אחת או דרך אחת שמתאימה לכולן, אין תשובה שהיא פיתרון 'העתק והדבק', שרק צריך ליישם כדי להרגיש טוב יותר. מסע ההורות מביא איתו אתגרים שמובילים למציאת כוחות חדשים, יכולות חדשות והבנות חדשות על עצמנו ועל החיים. כל מסע כזה הוא ייחודי ומשמעותי לכל הצועדות בו, הוא מה שהופך אותנו למי שאנחנו, הוא זה שמוסיף עוד צבע לחיים ומעצב מחדש את הזהות האישית שלנו.

תקופת טיפולי הפוריות וההמתנה לבדיקת הריון חיובית, יכולים להיות הזמנה אלייך פנימה, הזמנה להעמקה, להיכרות מחודשת עם עצמך. היא יכולה לעזור לך לזקק את הדברים שחשובים לך אל מול אלו שפחות, להבין מי האנשים הקרובים לך, להבהיר מה העוגנים שמייצבים ומאזנים אותך ומה הדברים שמכניסים רוח מתחת לכנפיים או מעניקים אוויר לנשימה.

תקריב של פרחים
מה קורה אצלך בפנים?

את עולם ומלואו ומה שאת עוברת חשוב

תבדקי אם נכון לך לעצור לרגע, ולקחת כמה דקות לעצמך כדי לבדוק מה קורה איתך, ממש ברגע זה. אילו מחשבות עולות בך? האם הן קשורות לעבר, להווה או לעתיד? מה מעסיק אותך? מה הרגשות שעולים יחד עם המחשבות?

תרגישי אותך, את עולם ומלואו. האם יוצא לך לפנות זמן במשך היום כדי לבדוק מה שלומך? את עוברת עכשיו תקופה ייחודית, עם אתגרים רגשיים לא קלים, זה באמת מאוד מאתגר להתמודד עם טיפולי פוריות. ובתוך האתגר, יש אותך – שמתמודדת, נלחמת, נשברת, בוכה, מתעייפת, מתמלאת תקווה. האם יש מקום עבורך בתוך התהליך שאת עוברת?

מקלט פנימי לתקופות גועשות הוא משהו שאת יכולה לייצר לעצמך, צעד אחר צעד. להכיר בכך שאת עוברת תקופה לא קלה, לשים לב למה שאת עוברת בתוכה, לפתח עיניים טובות וחומלות כלפי הקושי שאת מתמודדת מולו, לבחור בפעולות קטנות ביומיום שהן לטובתך ולוקחות בחשבון את המכלול שהוא את.

לפעמים כל מה שהוא אפשר לעשות הוא את הדבר הכי קטן ומשמעותי שיש – להיות בקשר עם עצמנו. משם הכול מתחיל. משם דברים מתחילים להרגיש אחרת.

את כל הפרטים על תהליך ליווי איתי אפשר למצוא כאן,

ואפשר לפנות אליי בווטסאפ או למייל לכל מחשבה, שאלה או שיתוף medabrot.imahut@gmail.com

שלכן,

לימור

 מלווה רגשית נשים לקראת הריון ועד אחרי הלידה

מי אני ?

נעים להכיר, אני לימור לוי אוסמי, יוצרת האתר ומלווה רגשית נשים בהריון, אחרי לידה ובהורות. אני בת 45, נשואה, אמא לשניים (16,9) ואוהבת העמקה, מוסיקה מקפיצה, לצלם, ולהיות בחברת נשים משובחות.

אני אוהבת להיפגש וללוות נשים רגישות (תכונת הרגישות) שחוות את ההורות בעוצמה, שמרגישות רגשות שלפעמים מכניסים אותן ללופים מחשבתיים, והן לא יודעות עדיין איך להתמודד איתם.

אם את מרגישה צורך במרחב עבור עצמך בזמן ההריון, אחרי לידה ובהורות, מקום שבו תוכלי להיות כפי שאת, להבין מה עובר עלייך ולקבל כלים להתמודדות, אז תהליך ליווי רגשי בהורות יכול להתאים לך. 

את יכולה לקרוא את הפרטים על תהליך הליווי, לשים לב אם את מתחברת למהות ולצורך, וליצור איתי קשר על כל שאלה שעולה בך.

כדי לקרוא עוד קצת עליי, אפשר לקרוא בבלוג שלי או על מי אני

אשמח לפגוש אותך, לימור. 

רוצה להתעדכן בתכנים החדשים?

צרי קשר

אנחנו עדיין לא מכירות, אבל את יכולה להרגיש בנוח לשאול אותי כל שאלה.

חשוב לי שתדעי שהשאלה שלך נשמרת אצלי
באופן חסוי ואני שומרת על הפרטיות שלך באופן הדוק.

אני פה.

שתהיה לך הורות טובה ומשמעותית, לימור

× איך אפשר לעזור לך?