ליווי רגשי בהורות פוריות אמהות עיבוד חוויית הלידה

ליווי רגשי בהורות | הכנה להורות | ליווי רגשי בהריון

'הורות' היא מילה מגוונת המתחילה עוד מהירקמות החלום להיות אמא (או מהאכזבה ברגע הגילוי), ועוברת דרך היריון (או מסע פונדקאות ואימוץ), דרך לידה ועיבוד הלידה, מגיעה להורות שאחרי הלידה ונמשכת עד הסבתאות.

ליווי רגשי בהורות הוא ההזדמנות לתת מקום למה שמבקש שינוי ותשומת לב. זאת האפשרות הרדיקלית לשים לב שיש אותנו כאמהות – שמרגישות, חוות, מתלבטות, צומחות, מתאכזבות, מתעצבות, כועסות, ומגדלות את עצמנו לצד הילדים. זאת הבחירה להתמודד, כדי שההווה והעתיד יהיה קל יותר.

ליווי רגשי בהורות ילדים תינוקות אמהות הורות
ליצור מערכת יחסים שטוב לך בתוכה

מבט חדש על האתגרים

ליווי רגשי בהורות יוצא מנקודת הנחה שאת הלידה או את הילדים שקיבלנו לא בחרנו ואין באפשרותנו לתקן או לשנות, אך כמעט תמיד יש אפשרות למצוא עמדה רגשית חדשה, נקודת מבט נוספת שתעזור להתמודד עם התנהגויות, דילמות וחוויות רגשיות בהורות. 

לאט לאט, עם חמלה, רכות, ותשומת לב ערה, נשים שעוברות תהליך ליווי בהורות מביטות בעיניים חדשות על האתגרים שלהן, מוצאות פיתרונות שעולים בהן באופן טבעי ומפתחות דרך וגישה עצמאית שמתאימה להן.

גם אם דבר לא משתנה במציאות, הדרך בה הן מחזיקות את המציאות מתחילה להשתנות, ובכך להקל עליהן ולהעניק להן תחושה של מסוגלות וכוח.

ליווי רגשי בהורות עוסק באתגרים רגשיים בתקופות הורות שונות, כגון:
* לקראת הריון, בתהליכי פוריות, בלבטים אם להיכנס להריון או להפוך לאמא.
* בהריון, הכנה רגשית להורות וללידה.
* עיבוד חווית הלידה והשפעתה על ההורות, עיבוד חוויית ההורות אחרי לידה.
* בשנתיים אחרי הלידה, המעבר הרגשי להורות על כל הכרוך בו.
* ההורות לילדים צעירים, ההתמודדות עמם והאתגרים של נשים בתוכה.

כל תקופה מביאה את האתגרים שלה, הלבטים שלה, ואת הרצון להיות מחוברות אל ההורות והילדים בתוך כל זה. אני מאמינה ביכולת של נשים להתחבר אל עצמן, להבין מה הן זקוקות לו, ומשם לבוא אליהן ולהורות בגישה חדשה, שיוצרת שינוי ורווחה נפשית גבוהה.

ליווי רגשי בהורות בשנתיים שאחרי הלידה
נקודת מבט שמשתנה

קצת עליי

שמי לימור לוי אוסמי, אני בת 44, אמא לשניים (14.5, 8), ונשואה לרועי. המעבר להורות הראשונה, היה התקופה המאתגרת בחיי, ועברתי תקופות מאתגרות בחיים. לא הייתי בדיכאון, רק אישה רגישה שמתמודדת עם משהו שלא הכינו אותה לו.

המהפך של ההורות הזיז בי הרים, הפגיש אותי עם תהומות של קושי וייאוש, אך גם הצמיח אותי בצורה שלא יכולתי לדמיין. בזכות הקושי הרגשי שלא ציפיתי לו, הייתי חייבת להתמודד. מצאתי בעצמי כוחות נפש וכלים שלא הכרתי, אילצתי את עצמי להיפרד מרצון להיות מושלמת ונהדרת, להתמודד עם אי וודאות וחוסר שליטה, להיפרד ממה שאין ביכולת שלי לשנות, וללמוד להעריך את האישה והאמא שאני.

בזכות ההורות למדתי להקשיב לעצמי, להקשיב לילדים שלי, להקשיב לנשים שעוברות תהליכים של קושי וגילוי בתוך ההורות. למדתי לזנוח פרדיגמות של שחור או לבן, למצוא את דרך האמצע, ולהבין את היופי ביכולת להחזיק מורכבות וסימני שאלה.

את השיטה והדרך בה אני מלווה אני מפתחת דרך איסוף של שיטות מגוונות להקשבה וקשר פנימי ועם הזולת. למדתי את גישת ACT (תרפיית קבלה ומחויבות), מיינדפולנס, MSC (חמלה עצמית מבוססת מיינדפולנס) BOT (תקשורת בשדה הלידה), טראומה בשדה הלידה, התמקדות (focusing ), מבוא לבודהיזם, עיסוי שבדי, עיסוי נשים בהריון, וגם למדתי גם תואר ראשון בפסיכולוגיה, ותואר שני בלימודי מגדר.

במפגשים אני משלבת בין גוף, נפש ורוח דרך מילים ובמידת הנוחות גם חיבור לנשימה ומגע קשוב.

יש לי ניסיון וידע רב בהקשבה וליווי של נשים, ואשמח ללוות אותך בדרך שלך.

איך ואיפה המפגשים מתקיימים

המפגשים מתקיימים בכרכור, אצלי בקליניקה בבית, או בשיחות וידאו (בזום שכולנו מכירות).
ניתן ואפשרי לקיים את המפגשים עם התינוק/ת.

כל מפגש אורך כשעה עד שעה ורבע, ונערך אחת לשבוע/לשבועיים.

עלות כל מפגש הוא 290 ₪.
מחיר סולידרי לתקופת הקורונה, למי שזה יעזור לה: 250 ש"ח.

כדי לקבוע פגישה או לשאול שאלה- אפשר ליצור איתי קשר דרך הטלפון (יש כפתור ווטסאפ באתר, דרכו אפשר לכתוב לי) או המייל: 052-2835020 או למייל: medabrot.imahut@gmail.com

אם הגעת לכאן במקרה, אני ממליצה להכיר אותי ואת נקודת המבט המקצועית שלי דרך קריאה כאן:
קצת עליי
עליי כאישה, כאדם, הצד האישי שבי.
הבלוג שלי
כדי להכיר את נקודת המבט המקצועית שלי.
דף הפייסבוק של 'נשים מדברות אמהוּת' –
כדי להכיר את השפה, המילים, הטון הרגשי שלי.

אשמח להכיר ולהיפגש ולצאת איתך לדרך הורית חדשה,

לימור

× ליצירת קשר ופרטים על ליווי רגשי בהורות