ליווי רגשי בהריון ואחרי לידה – להכניס נשימה אל תוך הדחיסות

אם את מתמודדת עם אתגר רגשי
בהריון ואחרי לידה (עד גיל שנתיים),
את מוזמנת לתהליך שיוכל לעזור לך
לפנות זמן עבורך,
להרגיש מה נכון וחשוב לך
ולקבל כלים להתמודד
עם מחשבות, אתגרים ורגשות לא קלים.

את לא לבד, אני יודעת מה את עוברת

כשהפכתי להיות אמא הייתה לי בראש תמונה דמיונית של אמא יודעת כל, עם כוחות-על כמו בסרטים. חשבתי שאהיה אמא קשובה, רגועה, שמתמלאת מעצם המבט והקירבה לילדים, שיודעת להתמודד בשלווה עם אתגרים רגשיים ופיסיים בקור רוח ושלווה. כמה הופתעתי לגלות שאני לא אותה אם, או לפחות לא תמיד.

כשהיה לי קשה, כשחוויתי בעוצמה רגשות שלא חשבתי שאני אמורה להרגיש, הייתי בטוחה שאני היחידה שמרגישה ככה. הייתי בטוחה שזה אומר שאני די כישלון ואולי עדיף שלתינוק שלי תהיה אמא אחרת. רציתי להיות אמא מושלמת בשבילו, כי הוא היה בעיניי הכי מדהים בעולם.

לא אטעה אם אגיד שעברתי דרך חתחתים כדי להגיע אל מקום שלם, שטוב לו בהורות, שלא מרגיש כמעט אשמה או הלקאה עצמית. בעיניי זה ההישג הכי גדול שלי בחיים. אני לא אמא מושלמת, ואין לי שאיפה להיות כזאת. אני פשוט אמא, והילדים שלי הם פשוט ילדים, ולכולנו יש את הרגעים היפים והמכוערים שלנו, ואנחנו יחד בזה.

לא ידעתי אז, שהאתגר האישי שלי יהפוך להיות מקצוע שבו אעזור לאמהות בהריון ואחרי לידה לעבור את דרך החתחתים שלהן.

האם גם את אמא עם תכונת הרגישות?

יכול להיות שגם את אישה עם תכונת הרגישות ועוד לא מכירה את התכונה (גם אני גיליתי את זה אחרי שהפכתי לאמא), ולכן עד עוד לא יודעת עד כמה היא משפיעה על הטוב והקושי בהורות.

לאמהות עם תכונת הרגישות יש אתגרים ייחודיים- הן חוות רגשות ביותר עצמה (ולכן גם סובלות יותר), זקוקות ליותר זמן לבד עם עצמן, נוטות לראות כל פגם בהורות שלהן, אך הן גם ניחנות באמפתיה, חמלה, יכולת גבוהה לראות את הילדים שלהן וליהנות בצורה עמוקה ומשמעותית מההורות.

הבנת תכונת הרגישות, גם על היופי שבה, מאפשרת לנשים להבין את עצמן, לפתח חמלה כלפי מה שהן מתמודדות איתו ועוזרת להן לפתח דרך הורית שמותאמת להן ומבליטה את המתנות שיש להן לתת לילדים. זה שלא טוב לך, לא אומר שמשהו לא בסדר בך, אבל זה כן אומר שמשהו מבקש להשתנות.

ליווי רגשי בהריון אחרי לידה ובהורות פרחים צהובים
גם לפרחים לוקח זמן להגיע לפריחה.

איך תהליך ליווי בהריון ואחרי לידה יכול לעזור לך?

בתהליך ליווי תוכלי לקבל את המקום והזמן שאת זקוקה לו כדי להרגיש אותך ואת כל מה שאת עוברת, לקבל עיניים טובות שרואות את הכוחות שבך, את המאמץ שאת משקיעה, את כמה שחשוב לך להיות אמא טובה עבור הילדים והילדות שלך.

יהיה לך מרחב שלך, נקי משיפוטיות ועצות, שבו תוכלי להקשיב למה שמפריע לך, לשמוע את עצמך, ולרכוש שפה חדשה שתעזור לך להתמודד עם העוצמות הרגשיות והמחשבות שמטרידות, שהם חלק מלהיות אישה רגישה בעולם.

תוכלי להבין יותר את עצמך, את תכונת הרגישות שלך, לגלות את העוצמות והיופי שבך, ולהגיע למקום שהוא שלם יותר עם ההורות שלך, ולוותר אט אט על המושלמות.

תוכלי להתקרב אלא האמא שחשוב לך להיות, שאת רוצה להיות, ולהתרחק מקולות פנימיים של אשמה, ביקורת עצמית וספק כלפי האמא והאשה שאת.

תוכלי לפנות זמן לחוויות שמעסיקות אותך ואין לך עם מי לדבר עליהם או שדיברת כבר, אבל הן עדיין ממשיכות להעסיק ולהכאיב, כדי שתוכלי לפנות את האנרגיה לטובת הילדים ואל מה שחשוב לך.

תוכלי לראות את הקשיים והאתגרים בהורות כהזדמנות לגלות את עצמך, להתקרב אלייך ולהיות טובה אל מי שאת, כפי שאת.

עם אלו נושאים אפשר להגיע לתהליך הליווי?

את יכולה להגיע לתהליך הליווי עם כל נושא שמפריע לך, למשל:

וגם עם נושאים אחרים שמעסיקים, מטרידים, ומקשים עלייך להיות האמא שאת רוצה להיות.

פרחים ורודים
להתחיל לראות מבעד לסבך

הגישה המרכזית שנעבוד איתה – תרפיית קבלה ומחויבות ACT

הגישה המרכזית שנעבוד איתה היא תרפיית קבלה ומחויבות (ACT), שמבחינתי היא זיקוק פרקטי של תורת הבודהיזם, ומאפשרת לי ולנשים שאני מלווה להתמודד עם רגשות קשים ומחשבות מאתגרות, באופן מלא חמלה, קבלה, ומכוונת אותן לעשייה מיטיבה ונכונה.

יחד עם עקרונות השיטה, אני משלבת גם כלים שלמדתי בהכשרות שונות, כמו: לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, לימודי תואר שני במגדר, מיינדפולנס, התמקדות (focusing), תקשורת מקדמת בשדה הלידה (BOT), וחמלה עצמית (mindful self-compassion).

איך תדעי אם תהליך הליווי מתאים לך?

במפגש הראשון אנחנו נכיר, תוכלי לשתף במה שמפריע לך ומה היית רוצה שישתנה. במהלך המפגש תוכלי להרגיש את הדינמיקה בינינו ולשאול את כל השאלות שיש לך לגבי התהליך או לגביי ולא נענו כאן.

לפעמים כבר אחרי המפגש הראשון תוכלי להרגיש שאת במקום נכון ובטוח לך ולפעמים זה ייקח כמה מפגשים. בכל מקרה, תמיד יש לך את האפשרות שלא להמשיך בתהליך וניפרד בצורה יפה ומכבדת.

אני תמיד ממליצה לקרוא בבלוג שלי וגם בדף הפייסבוק, כדי לראות אם את מתחברת לשפה שלי ולהרגיש שאת בידיים טובות.

אפשר גם לקרוא מי אני באופן קצת יותר אישי, כדי לבדוק אם את מרגישה חיבור.

איפה התהליך מתקיים? כמה הוא עולה?

אפשר להיפגש פנים מול פנים – בשעות הבוקר בכרכור.

אפשר להיפגש בשיחות וידאו – בשעות הבוקר או אחר הצהריים/ערב.

מפגש של שעה עולה 300 ש”ח.

איך אפשר ליצור קשר ולתאם מפגש ראשון?

את יכולה לשלוח לי בשמחה הודעת ווטסאפ לכל שאלה ולתיאום מפגש ראשון,

אם הכפתור לא עובד- אפשר לסמס לי לטלפון 052-2835020

ממש אשמח להכיר אותך,

לימור

× מרגישה אתגר רגשי בהריון ואחרי לידה?